Patenty so značkou «otevírač»

Mechanický otevírač sudů

Načítavanie...

Číslo patentu: 262992

Dátum: 11.04.1989

Autor: Boháček Karel

MPK: B67B 7/70

Značky: mechanicky, sudů, otevírač

Text:

...osu. První ozubené kolo 1 a druhé ozubené kolo lg spoluzabírají se šestým ozubeným kolem 3, které je spolu s druhým řezacím kotoučem 1 otočně uloženo na druhé společné hřídeli, jež je upevněna k objímce lg kolmo na její podélnou osu. Vnější konce levého nosníku Q a levého ramena § jsou spojený první pružinou 2. Vnější konce pravého nosníku 1 § a pravého ramena 12 jsou spojený druhou pružinou gg. První řezací kotouč 12 je na spodní straně...

Otevírač jazýčků a vodič nitě pro pletací stroje

Načítavanie...

Číslo patentu: 229165

Dátum: 01.01.1986

Autori: Skokan František, Moudrý František, Kosík Bohumil, Habrda Miroslav

MPK: D04B 15/58

Značky: nitě, pletací, jazýčků, stroje, vodič, otevírač

Zhrnutie / Anotácia:

Otevírač jazýčků a vodič nitě pro pletací stroje sestávající z tělesa, na němž je jako nedílná součást provedena otevírací část s hrotem a kladecí část s naváděcí hranou. která navádí kladenou nit do jehel. Hrot otevírací části je proveden ve tvaru vícebokého jehlanu nebo kužele, který je vzhledem k základní ploše těla, to je k ploše přivrácené k jehelnímu lůžku, vykloněn směrem k jehelnímu lůžku.

Otevírač lahviček na antibiotika

Načítavanie...

Číslo patentu: 220823

Dátum: 15.12.1985

Autori: Imrich Róbert, Možný Jaroslav, Pechan Zdeněk

Značky: lahviček, antibiotika, otevírač

Zhrnutie / Anotácia:

Otevírač lahviček na antibiotika, sestávající z držáku a otevíracího ústrojí, vyznačený tím, že na jednom konci podélného držáku (1) je provedena čelní opěrka (2) a proti ní alespoň jeden protilehlý úchyt (3), zakončený ozubem (4) a nejkratší vzdálenost mezi čelní opěrkou (2) a ozubem (4) je menší, než je průměr uzávěru (5) lahvičky.