Štrbík Jan

Nástavec pro tlumení vibrací ručního vibračního nářadí

Načítavanie...

Číslo patentu: 229836

Dátum: 15.09.1986

Autor: Štrbík Jan

MPK: B06B 3/02

Značky: vibračního, nářadí, vibrací, tlumení, ručního, nástavec

Zhrnutie / Anotácia:

Nástavec pro tlumení vibrací ručního vibračního nářadí, například pneumatického kladiva, vytvořený z antivibračního materiálu, například z pryže, tvaru silnostěnné trubky, který je nasunut na konci tělesa ručního vibračního nářadí a překrývá jeho pracovní nástroj, například sekáč, v místě jeho výstupu z tělesa ručního vibračního nářadí, vyznačující se tím, že vnitřní otvor nástavce (11) je v místě styku s povrchem tělesa (12) ručního vibračního...

Způsob výroby dvoudílné slévárenské formy

Načítavanie...

Číslo patentu: 220840

Dátum: 15.12.1985

Autori: Štrbík Jan, Machač František

Značky: způsob, výroby, formy, slévárenské, dvoudílné

Zhrnutie / Anotácia:

Účelem vynálezu je umožnit výrobu dvoudílné slévárenské formy najednou na jedno modelové zařízení při použití rozdílných formovacích směsí pro obě poloviny formy. Vynález řeší tento úkol tím způsobem, že na vyrobenou první polovinu formy se uloží nepropustná fólie, na níž se vyrábí druhá polovina formy z rozdílné formovací směsi oproti první polovině formy.

Prostředek k rozrušení celistvého napětí líce formy či jádra

Načítavanie...

Číslo patentu: 223768

Dátum: 01.07.1984

Autori: Štrbík Jan, Machač František

Značky: jádra, rozrušení, celistvého, líce, prostředek, napětí, formy

Zhrnutie / Anotácia:

Použití sítě z materiálu, který má rozdílnou tepelnou dilataci oproti formovací směsi, například z kovu, plastu, juty, uložené před formováním přímo na model či jaderník a sledující nejméně část jejich kontury, jako prostředku k rozrušení celistvého napětí líce formy či jádra při odlévání kovu.