Patenty so značkou «piezoelektrická»

Piezoelektrická impulsová sonda

Načítavanie...

Číslo patentu: 258196

Dátum: 15.07.1988

Autori: Obraz Jaroslav, Vatras Miroslav

MPK: G01N 29/04

Značky: impulsová, piezoelektrická, sonda

Text:

...vrstvy o tlouštce menší než je polovina vlnové délky ultrazvuková vlny v príslušné planparalelní vrstvě.Akustický odpor střední planparalelní vrstvy je vždy větší než akustický odpor zatěžovacího i tlumicího prostředí. Akustické odpory obou krajních planparalelních vrstev jsou menší než akustické odpory střední planparalelní vrstvy.Uspořádâním piezoelektrické impulzové sondy podle vynâlezu se zvýší šířka frekvenčního pásma i...

Piezoelektrická krystalová jednotka

Načítavanie...

Číslo patentu: 227051

Dátum: 01.01.1985

Autori: Hlavatý Lubomír, Pavlovec Josef, Šramar Jaroslav

Značky: jednotka, piezoelektrická, krystalová

Zhrnutie / Anotácia:

Piezoelektrická krystalová jednotka pro dosažení doby náběhu oscilací menší než 2 ms vysokofrekvenčních oscilátorů v okolí paralelní rezonance zabezpečující snížení činitele jakosti současně se zvýšením otevřené smyčky oscilátoru, vyznačená tím, že plocha elektrody piezoelektrické krystalové jednotky vyhovuje vztahu Pe › 2/3 f-1/2 . 105 (mm2,Hz).

Piezoelektrická hmota

Načítavanie...

Číslo patentu: 213630

Dátum: 01.03.1984

Autor: Taraba Oldřich

Značky: hmota, piezoelektrická

Zhrnutie / Anotácia:

Vynález se týká piezoelektrické hmoty, vhodné zejména pro výrobu elektroakustických měničů. Podstata vynálezu spočívá v tom, že piezoelektrická hmota obsahuje 0,1 až 99 %, hmotnostních piezoelektrických částic s výhodou titaničitanu olovnatého nebo zirkoničitanu olovnatého o velikosti od 0,1 (m do 900 (m rozptýlených v pojivu, například v epoxidové pryskyřici.