Patenty so značkou «balov»

Spôsob upevňovania obalových hárkov pri balení buničinových balov a upevňovací prvok

Načítavanie...

Číslo patentu: E 17110

Dátum: 20.07.2011

Autor: Writzl Walter

MPK: B65B 51/04, B65D 65/00, B65B 27/12...

Značky: obalových, spôsob, buničinových, upevňovania, balov, prvok, hárkov, upevňovací, balení

Text:

...vynálezu sa vyznačuje tým, že tento nástroj 2 papierového, resp. 2 buničinového pruhu jeho vsunutim medzi nastohované hárky vytvára sponu tvaru U, pričom sa táto spona na jej koncoch môžu zahnúť späť. Vzhľadom na tvar U sa dá spona dobre vkladať/zasúvať medzi buničinové hárky, pričom sa fixuje tlakom nad ňou ležiacich buničinových hárkov.Ďalej sa spätným zahýbaním spony dosahuje pridavná bezpečnosť voči uvoľneniu sponového spoja. 0008...

Zariadenie na vytváranie balov tyčí

Načítavanie...

Číslo patentu: 218718

Dátum: 01.06.1985

Autori: Bernát Leopold, Bureš Ján

Značky: balov, vytváranie, zariadenie, tyčí

Zhrnutie / Anotácia:

Vynález sa týka zariadenia na vytváranie balov tyčí a podobných hutných výrobkov v hutných prevádzkach. Odstraňuje závady vznikajúce pri spúšťaní ukladacích reťazí, nakoľko vedľa reťazovej kladky je uložené napínacie reťazové koleso spojené reťazou s preklzovým reťazovým kolesom usporiadanom na spoločnej hriadeli vedľa hnacieho reťazového kolesa.

Zariadenie na vytváranie a viazanie balov tyčí

Načítavanie...

Číslo patentu: 213946

Dátum: 01.06.1984

Autori: Bureš Ján, Bernát Leopold

Značky: zariadenie, viazanie, balov, tyčí, vytváranie

Zhrnutie / Anotácia:

Zariadenie na vytváranie a viazanie balov tyčí používajúce rotačný viazací stroj vyznačené tým že pod úrovňou spodných valčekov /7/ tvarovacieho dopravníka /l/ kolmo na smer pohybu balu tyčí /8/ pred rotačným viazacím strojom /5/ a pod úrovňou valčekov /7/ odvozného dopravníka /6/ za rotačným viazacím strojom /5/ sú usporiadané zvierače /4/ balu tyčí /8/.