Vranka Ludvík

Skládaná kazeta, zejména pro výpal nebo přežeh tašek

Načítavanie...

Číslo patentu: 238265

Dátum: 01.06.1987

Autori: Zahradník Karel, Vranka Ludvík, Šrámek Oldřich, Havlín Dušan

MPK: F27D 5/00

Značky: výpal, zejména, skládaná, kazeta, tašek, přežeh

Zhrnutie / Anotácia:

Skládaná kazeta umožňuje výpal nebo přežeh tašek v kruhových nebo tunelových pecích, přičemž jejím účelem je odstranění jednak stávající zmetkovitosti tašek, Jejích příčinou je dosavadní způsob výpalu, a jednak snížení komplikovatelnosti výroby současných kazet sestávající ze základové desky spojené s bočnicemi žáruvzdorným tmelem, přičemž základová deska může být tvořena z dílů a společně s bočnicemi může být odlehčena otvory.

Zařízení k ovinutí a stažení bloku tašek vázacím drátem

Načítavanie...

Číslo patentu: 221587

Dátum: 15.02.1986

Autori: Brunner Evžen, Vranka Ludvík

Značky: ovinutí, vázacím, tašek, drátem, zařízení, stažení, bloků

Zhrnutie / Anotácia:

Účelem vynálezu je zavedení mechanizace pro výpal tašek při současném snížení počtu pracovních sil a odstranění namáhavosti a pracnosti. Uvedeného účelu se dosáhne zařízením podle vynálezu, jehož podstata spočívá v tom, že před vstupním koncem vedení (5), sestávajícího z alespoň dvou rozevíratelných částí (6, 7) jsou umístěny dvojice zasouvacích kladek (4) k provlečení vázacího drátu (3) horními svěrnými čelistmi (13) stáčecí hlavice (15),...

Keramický stěnový dílec tvořený zdicími, zejména lehčenými tvarovkami

Načítavanie...

Číslo patentu: 219013

Dátum: 15.06.1985

Autori: Musil Petr, Brunner Evžen, Vranka Ludvík, Paseka Petr Ing

Značky: lehčenými, zejména, dílec, tvarovkami, tvořený, zdicími, keramický, stěnový

Zhrnutie / Anotácia:

Keramický stěnový dílec tvořený zdicími, zejména lehčenými tvarovkami. Účelem vynálezu je odstranění dodatečné izolace za současného zvýšení tepelně izolačních vlastností dílce. Vynález řeší rovněž snižování spotřeby oceli a efektivnost výroby. Uvedeného účelu se dosáhne sestavením dílce z lehčených keramických tvarovek s výztužnými trámci, přičemž do vytvořených průběžných kanálků se uloží manipulační nebo výztužné tyče.

Zařízení k vytváření výstupků a zahloubení zejména do pásma keramického těsta

Načítavanie...

Číslo patentu: 218354

Dátum: 15.02.1985

Autori: Rathauský Jiří, Brunner Evžen, Vranka Ludvík

Značky: těsta, zahloubení, pásma, zařízení, výstupků, zejména, vytváření, keramického

Zhrnutie / Anotácia:

Způsob vytváření výstupků a zahloubení zejména do pásma keramického těsta a zařízení k provádění tohoto způsobu. Způsobem podle vynálezu se dosáhne vytvoření výstupků a zahloubení do pásma keramického těsta, přičemž výsledný produkt - tvarovka - slouží k vytváření dílců pomocí lepení tmelem. Uvedeného vytváření se dosáhne pomocí jazyků uchycených na rámu a vytvářecím ústím.

Způsob výroby keramického stěnového dílce

Načítavanie...

Číslo patentu: 224658

Dátum: 01.10.1984

Autori: Musil Petr, Vranka Ludvík, Brunner Evžen

Značky: způsob, keramického, dílce, výroby, stěnového

Zhrnutie / Anotácia:

Způsob výroby keramického stěnového dílce, vyznačující se tím, že zdicí, zejména lehčené tvarovky, se nejprve spojují pojivem, zejména rychletuhnoucím tmelem, v tyčové prvky, které se po dosažení manipulační pevnosti spojů vzájemně spojují pojivem, zejména rychletuhnoucím tmelem, jehož vrstva se zejména v příčném směru přeruší alespoň jednou vzduchovou mezerou, do plošných stěnových dílců.

Rychletuhnoucí tmel pro lepení zejména keramických materiálů

Načítavanie...

Číslo patentu: 214315

Dátum: 01.06.1984

Autori: Brunner Evžen, Havlík Dušan, Vranka Ludvík, Zlesák Ivan

Značky: zejména, lepení, materiálů, rychletuhnoucí, keramických

Zhrnutie / Anotácia:

Rychletuhnoucí tmel pro lepení zejména keramických materiálů. Účelem využití tmelu podle vynálezu je zabezpečení 4 hod. doby tuhnutí bez nutností dozrávání v pařících nebo ohřívacích komorách a rovněž vyrovnání nerovností spojovaných tvarovek. Tmel sestává z 30 až 50 hmotnostních procent středně molekulární epoxydové pryskyřice, kde viskozita je upravena změkčovadlem s tvrdidlem a z 25 až 70 hmotnostních procent cementu. Dále obsahuje 1 až 40...

Zdicí, zejména lehčená tvarovka

Načítavanie...

Číslo patentu: 216089

Dátum: 15.05.1984

Autori: Pouchlý Jaroslav, Brunner Evžen, Vranka Ludvík

Značky: lehčená, zejména, zdicí, tvarovka

Zhrnutie / Anotácia:

Zdicí, zejména lehčená tvarovka. Účelem použití tvarovky je dosažení zvýšených tepelně technických vlastností dílců jejím spojováním s ostatními pomocí tmelů. Tvarovka je na jedné stykové ploše opatřena zahloubeními a na druhé stykové ploše výstupky. Dále je opatřena průběžnými otvory a drážkami pro ukládání výztužných tyčí.