Vančura Jan

Přístroj pro sterilizaci formaldehydem

Načítavanie...

Číslo patentu: 238027

Dátum: 15.10.1987

Autori: Hlaváč Jiří, Vančura Jan

MPK: A61L 2/16

Značky: sterilizaci, formaldehydem, prístroj

Zhrnutie / Anotácia:

Vynález se týká přístroje pro sterilizaci formaldehydem. Podstata vynálezu spočívá v tom, že ve sterilizačním prostoru komory je umístěna odpařovací nádobka, která je opatřena dvojitým dnem s parním prostorem.

Vícestupňový destilační přístroj

Načítavanie...

Číslo patentu: 238327

Dátum: 01.10.1987

Autor: Vančura Jan

MPK: B01D 3/16

Značky: destilační, prístroj, vícestupňový

Zhrnutie / Anotácia:

Účelem destilačního přístroje podle vynálezu je zmenšení jeho rozměrů, snížení materiálových nároků a menší spotřeba energie. Uvedeného účelu je dosaženo tím, že parní a vodní prostory jodnotlivých stupňů jsou tvořeny soustřednými válci na sebe nasunutými, přičemž vnější stěna každého vnitřního válce tvoří vnitřní stěnu každého vnějšího válce.

Zařízení pro sterilizaci nízkoteplotní plazmou

Načítavanie...

Číslo patentu: 232068

Dátum: 01.04.1987

Autori: Vančura Jan, Hlaváč Jiří

MPK: A61L 2/00

Značky: zařízení, plazmou, sterilizaci, nízkoteplotní

Zhrnutie / Anotácia:

Vynález se týká zařízení pro sterilizaci nízkotepelnou plazmou. Vyznačuje se tím, že ve sterilizační komoře je přes izolační podložku připevněna elektroda s otvorem, který je potrubím spojen s lapačem plynů a olejovou rotační vývěvou, přičemž v kovovém plášti sterilizační komory je umístěno hrdlo spojené přes ventil a filtr s atmosférou a na kovový plášť sterilizační komory je v prvním elektrickém kontaktu připojeno sekundární vinutí napětí...

Uzávěr vertikální válcové sterilizační nádoby

Načítavanie...

Číslo patentu: 231939

Dátum: 15.06.1986

Autor: Vančura Jan

MPK: A61L 2/00

Značky: uzáver, vertikální, válcové, sterilizační, nádoby

Zhrnutie / Anotácia:

Vynález se týká uzávěru vertikální válcové sterilizační nádoby. Vyznačuje se tím, že válcová sterilizační nádoba má ve své horní části vytvořenu drážku po celém obvodu, v níž je uloženo pryžové deformovatelné těsnění, na které je volně nasunuto válcové víko, k jehož vnějšímu obvodu jsou na protilehlých stranách vertikálně upevněny trubky, jejich osy jsou souhlasné s osami otvorů v patkách, v nichž jsou vodící šrouby opatřené vodícími maticemi,...

Ohřívač lahve

Načítavanie...

Číslo patentu: 227753

Dátum: 01.11.1985

Autor: Vančura Jan

Značky: ohřívač, láhve

Zhrnutie / Anotácia:

Vynález se týká ohřívače lahve daného vnějšího průměru sloužicího k přípravě tekuté kojenecké stravy. Podstata vynálezu spočívá v tom, že v pevném plášti je umístěna nádoba, ve které je uložen vak, mezi jehož vnější stěnou a vnitřní stěnou nádoby je voda, přičemž na dně nádoby je umístěn elektrický topný článek s vnější tepelnou izolací, jenž je připojen na termostat.