Ošlejšek Oldřich

Zavřený elektrický stroj točivý patkového provedení

Načítavanie...

Číslo patentu: 230604

Dátum: 15.05.1986

Autor: Ošlejšek Oldřich

MPK: H02K 9/20

Značky: točivý, zavřený, elektricky, stroj, provedení, patkového

Zhrnutie / Anotácia:

Zavřený elektrický stroj točivý patkového provedení, opatřený žebrovanou kostrou s vynecháním žeber mezi patkami stroje, vyznačující se tím, že kostra /1/ je ve své dolní části opatřena vanou /4/, spojenou s alespoň jedním kondenzátorem /5/, hermeticky uzavřenými vůči kostře /1/ a vůči okolí, přičemž ve vaně /4/ je umístěna kapalina s bodem varu v rozmezí 40-100 °C a její čistá pára.

Zavřený elektrický stroj točivý

Načítavanie...

Číslo patentu: 220490

Dátum: 15.11.1985

Autor: Ošlejšek Oldřich

Značky: točivý, stroj, zavřený, elektricky

Zhrnutie / Anotácia:

Vynález se týká zavřeného elektrického stroje točivého s odděleným vnitřním uzavřeným chladicím obvodem a otevřeným vnějším chladicím obvodem, ve kterém je uspořádán alespoň jeden vnější ventilátor, a s magnetickým obvodem statoru uspořádaným na vnitřním válcovém plášti. Účelem vynálezu je docílit zrovnoměrnění tepelného namáhání teplosměnného povrchu pláště, což umožní kvalitativně vyšší výkonové využití provozování strojů. Uvedeného účelu se...

Nosič dvojic polovodičových prvků pastilkového typu

Načítavanie...

Číslo patentu: 217282

Dátum: 15.07.1984

Autori: Šťastný Antonín, Ošlejšek Oldřich

Značky: nosič, polovodičových, prvků, dvojic, pastilkového

Zhrnutie / Anotácia:

Nosič dvojic polovodičových prvků pastilkového typu pro jejich propojení v elektrických přístrojích, zejména usměrňovačích, sevřením mezi svírací desky, sloužící jako přívodní kontakty, a za použití plochých přívodů, sevřených mezi prvky dvojic, vyznačující se tím, že ploché přívody jsou vytvořeny jako dvojice rovnoběžných přívodních pásů (4), mezi nimiž je sevřen vyrovnávací člen (9).

Výměník tepla

Načítavanie...

Číslo patentu: 214352

Dátum: 01.06.1984

Autori: Staniček Zdenko, Ošlejšek Oldřich, Gazda Jiří

Značky: výměník, tepla

Zhrnutie / Anotácia:

Výměník tepla s křížovým prouděním prostředí prvního okruhu a prostředí druhého okruhu sestávající z přepážek z tepelně vodivého materiálu, vyznačující se tím, že přepážky jsou tvořeny rovnoběžně uspořádanými deskami /l/ opatřenými alespoň jedním prolisem /2/ s lichoběžníkovým sklonem bočních hran /3/, přičemž vnější stěny bočních hran /3/ u dna /4/ prolisu /2/ jedné desky /l/ jsou v mechanicky těsném a tepelně vodivém styku s vnitřními stěnami...

Komutátor elektrického stroje točivého

Načítavanie...

Číslo patentu: 214014

Dátum: 01.06.1984

Autor: Ošlejšek Oldřich

Značky: komutátor, elektrického, stroje, točivého

Zhrnutie / Anotácia:

Komutátor elektrického stroje točivého, u něhož je v radiální mezeře mezi vnitřní hranou lamel a válcovu částí vnějšího stahovacího kruhu uložena elektricky izolační hmota, zavedená do radiální mezery přes plnicí kanál, vyznačující se tím, že v radiální mezeře (5), zcela oprošténé od vzduchu je vtěsnána hmota s minimální tepelnou vodivostí 0,8 W/m°K.