Malá Milada

Přenášecí zařízení, zejména pro víceoperační postupové automaty k objemovému tváření

Načítavanie...

Číslo patentu: 231431

Dátum: 15.06.1986

Autori: Novák Pavel, Malá Milada

MPK: B21J 13/08

Značky: objemovému, zejména, automaty, přenášecí, zařízení, postupové, víceoperační, tváření

Zhrnutie / Anotácia:

Účelem vynálezu je ochrana vlastního pohybového mechanismu přenášecího zařízení a současně i nástrojů a některých strojních součástí tvářecího stroje proti poškození. Uvedeného účelu se dosáhne konstrukčním řešením dvojic konstrukčních kleštin jejichž podstata spočívá v tom, že alespoň jedna kleština z každé dvojice kleštin, je výkyvně uložena na polohově fixovaném čepu přenášecího ramena prostřednictvím pružného elementu, například pružiny.

Způsob výroby dutých těles a pouzder z pravidelného nejméně třístěnného profilového materiálu objemovým tvářením

Načítavanie...

Číslo patentu: 218113

Dátum: 15.02.1985

Autori: Novák Pavel, Malá Milada, Šibral Ladislav

Značky: objemovým, pouzder, způsob, nejméně, profilového, třístěnného, těles, výroby, pravidelného, dutých, materiálů, tvářením

Zhrnutie / Anotácia:

Vynález se týká způsobů výroby dutých těles a pouzder z pravidelného, nejméně třístěnného profilového materiálu objemovým tvářením. Podstata řešení spočívá v tom, že profilový materiál se nejprve rozhání radiálně, načež se z vytvořeného dutého polotovaru oddělí dílec požadované délky. Způsobem výroby podle vynálezu se radiálním rozháněním materiálu do stran bez axiálního tečení materiálu sníží přetvárné síly a zvýší se životnost nástrojů.