Libíček Jaroslav

Zařízení ke zhutňování partikulárních látek v horizontálně kmitající formě

Načítavanie...

Číslo patentu: 247751

Dátum: 15.01.1987

Autor: Libíček Jaroslav

MPK: B28B 1/08

Značky: horizontálně, zařízení, formě, kmitající, látek, partikulárních, zhutňování

Text:

...významně snižuje investiční náročnost a náklady na údržbu nejsložitějäích částí zařízení, což jsou zdroje huaící síly /Vibrátory/ a části svielého vedení. Zařízení lze použít jak pro výrobu na pevných stanoviätích tak i pro výrobní linky s pohybujícími se formami. Přitom propojení formy s doliaovaoí doskou pomocí vymezovacích pružin lze aplikovat i v případě, kdy horizontální periodicky pro měnná síla hepusobí na dolisovací desku, ale na...

Části forem tlumené dynamickým tlumičem

Načítavanie...

Číslo patentu: 228479

Dátum: 15.07.1986

Autor: Libíček Jaroslav

Značky: forem, tlumené, tlumičem, částí, dynamickým

Zhrnutie / Anotácia:

Část formy je prostřednictvím alespoň jedné pružiny spojena se závažím. Vynálezu lze využít ve stavebnictví při výrobě betonových stavebních dílců nebo při zhotovování forem ve slévárenství.

Vibrační stůl

Načítavanie...

Číslo patentu: 217866

Dátum: 15.11.1984

Autor: Libíček Jaroslav

Značky: vibrační, stůl

Zhrnutie / Anotácia:

Vibrační stůl je tvořen dvěma prahy. Na každém prahu jsou vedle sebe připevněny dva budiče vibrace, souhlasně usazené ve směru podélné osy stolu. Budiče jsou navzájem spojeny a hřídelí a celá tato větev má samostatný náhon. Spodní část prahu může být opatřena místo budiči dvěma příložnými vibrátory.

Vibrační stůl

Načítavanie...

Číslo patentu: 227431

Dátum: 01.06.1984

Autor: Libíček Jaroslav

Značky: stůl, vibrační

Zhrnutie / Anotácia:

Vibrační stůl, tvořený soustavou vibračních stolic, z nichž každá obsahuje dva příložné vibrátory, přičemž alespoň jeden z příložných vibrátorů je spojen s příložným vibrátorem následné vibrační stolice synchronizační hřídelí, vyznačený tím, že alespoň dvě ze synchronizačních hřídelí (4) jsou propojeny mechanickým převodem (5).