Görner Walter

Upevnění pásů respirátorů s plnou maskou

Načítavanie...

Číslo patentu: 237204

Dátum: 15.06.1986

Autori: Görner Walter, Müller Rudolf, Schurig Horst

MPK: A62B 18/08

Značky: plnou, pásu, maskou, respirátorů, upevnění

Zhrnutie / Anotácia:

Vynález se týká upevnění pásů respirátorů s plnou maskou umístěného na tělese masky a tvořeného spojovacím nástavcem s propustným otvorem. Průřez otvoru se postupně zvětšuje ve směru délky a na straně zasunutí spojovacího nástavce je zkosený, obloukovitý nebo jinak tvarovaný omezovač pohybu. Zaváděný pás je opatřen zarážkou, montuje se snadno a rychle a je zajištěn proti zpětnému vyklouznutí.

Výdechový ventil

Načítavanie...

Číslo patentu: 231554

Dátum: 05.06.1985

Autori: Schurig Horst, Müller Rudolf, Görner Walter

MPK: A62B 9/02

Značky: ventil, výdechový

Zhrnutie / Anotácia:

Vynález se týká výdechového ventilu s předkomůrkou a v ní umístěnou membránou, který se používá v kyslíkových maskách, které mají například chránit před jedovatými plyny. Cílem vynálezu je odstranění nedostatků a vytvořit výdechový ventil, který zajišťuje spolehlivou práci při využití účinku předkomůrky. Úkolem vynálezu je vytvořit předkomůrku výdechového ventilu a její krycí víko tak, že na jedné straně geometrické umístění předkomůrky ve...

Upevnění vnitřní masky na připojovacím kuse ochranné dýchací masky

Načítavanie...

Číslo patentu: 217266

Dátum: 15.07.1984

Autori: Görner Walter, Krüger Klaus, Schurig Horst, Zemelka Steffen, Müller Rudolf

Značky: ochranné, upevnění, připojovacím, vnitřní, dýchací, masky

Zhrnutie / Anotácia:

Upevnění vnitřní masky na připojovacím kuse ochranné dýchací masky, vyznačené tím, že připojovací kus (2) je opatřen na svém obvodu přivráceném k vnitřní masce (1) zesílením (3) a přední okraj vnitřní masky (l) je opatřen protilehlou drážkou (5), a že zesílení (3) a drážka (5) jsou opatřeny alespoň jedním aretačním prostředkem.